co to jest "naturalny bieg"?

Nie ma tylko jednej definicji naturalnego biegania. Co to oznacza dla Topo lub dla ciebie, może być inne, na podstawie twojego doświadczenia jako biegacza. Zajmiemy się tym później. Na razie zacznijmy od podstaw, z perspektywy Topo.

co dla ciebie oznacza naturalność?

Kiedy myślisz o naturalnym pokarmie, co przychodzi ci na myśl? Pokarm organiczny? Bez GMO? A kiedy kupujesz naturalne produkty do ciała, czego szukasz na etykiecie? Prawdopodobnie, że nie zawiera parabenów i nie jest chemiczny. Motywem przewodnim jest to, że syntetyczne dodatki zmieniają oryginalny skład elementu, czyniąc go mniej naturalnym i być może mniej odpowiednim dla ciebie.

To samo dotyczy biegu. W najczystszej postaci bieganie polega na całym ciele działającym jako system, zaczynając od stopy. Podczas biegu ciało wie, jak używać stopy jako narzędzia do amortyzacji, dźwigni i napędu, ponieważ tak ewoluowaliśmy. Na drugim końcu spektrum masz tradycyjne buty do biegania z dużą ilością dodatkowych rzeczy, które próbują „pomóc” lub „naprawić” sposób poruszania się.

 

wydajne bieganie

Oto inny sposób myślenia: Przez miliony lat ludzkie ciało ewoluowało, by działać efektywnie na duże odległości, początkowo, głównie aby polować na jedzenie, oczywiście na boso lub na cienkich podeszwach. Nasze ciała są ewolucyjnie zaprojektowane, aby działać z wydajnością. Niektórzy powiedzieliby, że to część naszego DNA. Buty do biegania istnieją tylko od ostatnich 50 lat, a buty do biegania z obszernymi właściwościami amortyzującymi i stabilizującymi są dostępne dopiero od 35 lat.

ewolucja naturalnego biegania

Czy to oznacza, że ​​wszyscy powinniśmy biegać boso? Oczywiście, byłoby to wspaniałe, jednak tylko niektórzy mogą sobie na to pozwolić. Poza tym, jesteśmy w butach przez całe nasze życie, więc pragniemy również ciepła, komfortu i ochrony.

Mieliśmy więc pomysł: stwórzmy obuwie, które zapewni stopie bycie stopą, ale także zapewni komfort i ochronę. Zróbmy to dzięki obszernej przedniej części buta, aby Twoje palce u nogi mogły naturalnie układać się w równowadze, kontroli i aktywacji podbicia. Trzymajmy platformę płasko lub głównie płasko, aby Twoja stopa lądowała i rozkładała uderzenie w bardziej naturalny sposób. I zróbmy to z różnymi poziomami komfortu i ochrony, aby biegacze mogli stopniowo przechodzić w bardziej naturalny stan, bez radykalnego zmieniania ich treningu. W Topo nazywamy to punktem przecięcia pierwotnej i praktycznej ewolucji naturalnego biegania.

Naturalne bieganie opiera się na zdrowym ciele, które jest mobilne, stabilne i mocne. Nawet zanim włożysz parę Topo, powinieneś poznać własną biomechanikę. Jeśli twoja mechanika ciała jest źle wyrównana, nie ma żadnego buta, który przyjdzie ci na ratunek. Dla nas misja jest prosta: oferować edukację i obuwie, które pomogą biegaczom stać się silniejszymi i bardziej mobilnymi.

Nasi użytkownicy często nam przypominają, że naturalne bieganie wykracza poza obręb obuwia. Chodzi o to, jak się czujesz, z tym, że twoje ciało działa zgodnie i czuje się połączone ze światem.

Close Menu
×
×

Koszyk